Aktywności fizyczne jesienną porą. Bardziej niż potrzebne!

Znowu nadszedł ten sezon, w którym otaczająca nas zieleń zamienia się w purpurę, miedź i złoto. Pomimo urokliwych początków, jesień potrafi jednak nas wymęczyć i spowodować utratę sił witalnych. Dni stają się krótsze, temperatura coraz niższa a i aura zaczyna powoli przytłaczać. Co robić z taką porą roku?

Wówczas Polacy, którzy i tak w większości stronią od aktywności fizycznej, zaczynają rezygnować coraz częściej z wychodzenia z domu. A to –z której strony by nie spojrzeć – duży błąd, ponieważ od jesiennego spadku nastroju może uratować nas właśnie sport. Nie trzeba chyba nikomu przytaczać badań czy też analizować, dlaczego ruch ma na nasze organizmy dobroczynne działanie. Ale w jaki sposób możemy się w niego zaangażować podczas tak niewdzięcznych warunków za oknem?

Po prostu się rusz!

Zacznijmy może od podstaw. Aktywność fizyczna wcale nie musi oznaczać maratonów czy też bardzo intensywnych treningów. Czasami jedyne, czego nam potrzeba to ten najzwyklejszy ruch w połączeniu ze świeżym powietrzem. Nawet kiedy pogoda nam nie sprzyja, warto więc udać się na kilkudziestominutowy spacer do parku. Jeśli to nam nie wystarczy, możemy delikatnie wrzucić drugi bieg wraz z kijkami. Nordic walking jest teraz bardzo popularny i trochę bardziej intensywny od samego marszu. Poprawi nam kondycję oraz wydolność i na pewno poczujemy, że tego dnia zrobiliśmy coś dla swojego zdrowia. Dla bardziej odważnych i ambitnych może też sprawdzić się rower, ale to już wedle własnego uznania. Dobrym pomysłem na jesienny urlop będą wczasy zdrowotne.

Inwestycja w samopoczucie

Są też przecież placówki, które zupełnie odetną nas od jesiennej aury. Miejsca, które są nastawione na aktywność fizyczną i nie pozwolą nam myśleć o niczym innym. Jednym z nich jest oczywiście basen, gdzie będziemy mogli wyszaleć się w zupełnie innym świecie, aniżeli ten za oknem. To świetne kardio i ćwiczenie, które niespecjalnie przejmuje się porą roku. Dlatego też nadaje się idealnie do tego, by raz na jakiś czas oddać się tej aktywności także i podczas szarych listopadowych dni.

Drugim takim miejscem jest też oczywiście siłownia. Polacy coraz chętniej przekonują się do uczęszczania tam i nic też dziwnego. Ma ona to do siebie, że jest nastawiona na wszelkiego rodzaju ćwiczenia i możemy tam robić, co nam się żywnie podoba. Ceny karnetów także nie kosztują już majątku, dlatego warto zastanowić się nad odwiedzeniem tego miejsca parę razy w miesiącu. W końcu chodzi tu nie tylko o nasze zdrowie fizyczne, ale także i psychiczne!