Przyrządy ćwiczeniowe do małego mieszkania

Kiedy warto wykonać ćwiczenia na stepperze, kiedy zaś lepiej sięgnąć po hantle? Poznaj przyrządy do domowych ćwiczeń, które zajmują bardzo niewiele przestrzeni!

Ćwiczenia na stepperze – na jakie efekty można liczyć?

Ćwiczenia na stepperze świetnie sprawdzają się do kształtowania dolnych partii ciała. Zaangażowanie nóg przekłada się w sposób oczywisty na wymodelowanie, wysmuklenie i wyszczuplenie ud i łydek. Korzyści płynące z tej aktywności fizycznej widać też wyraźnie w rejonie pośladków, które są podniesione i lepiej umięśnione. 

Popularne wśród kobiet są również ćwiczenia z hantlami. Pozwalają one poprawić wygląd górnej partii ciała, rozwinąć mięśnie ramion i poprawić kondycję. Ćwiczenia z hantlami należy rozpoczynać od lżejszych egzemplarzy, których waga nie przekracza 3-5 kg. Z uwagi na nieduże gabaryty można mieć je zawsze pod ręką i podnosić z ziemi w przerwach między poszczególnymi zadaniami. 

A dla tych, którzy nie chcą zabierać sobie cennej przestrzeni w niewielkim mieszkaniu, producenci sprzętu cardio przygotowali rower treningowy w wariancie mini. Posiada on jedynie mechanizm z pedałami, nie ma natomiast ani siodełka, ani ramy. Można stosować go do treningu rąk, po uprzednim ustawieniu na stole bądź do ćwiczenia różnych partii nóg podczas siedzenia na krześle czy fotelu. Nie trzeba mieć wolnego pomieszczenia ani zbyt wielu metrów kwadratowych, aby przechować taki model roweru. Można ustawić go na przykład pod łóżkiem czy pod biurkiem, gdy się z niego nie korzysta. 

Guma oporowa do ćwiczeń – jakie rezultaty przynosi?

W sklepach można znaleźć zestawy gum oporowych do ćwiczeń, zróżnicowanych pod względem siły oporu, jaką stawiają. Wiele osób trenujących fitness wykonuje przysiady z gumami. Dzięki nim można szybko pobudzić i zmotywować do pracy mięśnie nóg, ale też i brzucha. Z powodzeniem akcesoria te mogą zastępować dużą i nieporęczną sztangę czy wyciąg znany z siłowni. Gumy oporowe zajmują bardzo mało miejsca i mogą być włożone do szuflady. Występują w przyjemnych dla oka kolorach, które mogą podnosić motywację i uprzyjemniać wysiłek.