Jaką reklamę plenerową wybrać? Najpopularniejsze metody outdoorowego marketingu

Reklamy plenerowe cały czas świetnie się sprawdzają i zdają egzamin w najrozmaitszych lokalizacjach. Dzieje się tak z bardzo prostego i poniekąd oczywistego powodu: bezpośredni kontakt z potencjalnymi klientami, którego nie sposób przecenić.

Decydując się na taką formę docierania do klienta możemy wybrać naprawdę interesujący sposób i zachęcić tym samym kogoś do zapoznania się z naszą ofertą na miejscu. Jak jednak tego dokonać i który sposób outdoorowego reklamowania się jest najlepszy? Opcji tak naprawdę mamy wiele, a nasz wybór będzie zależał od tego, co chcemy osiągnąć, ale także od tego, jakim budżetem dysponujemy. Zróbmy więc przegląd tych najpopularniejszych sposobów reklamowania się w plenerze.

Rollupy, meble i kolumny reklamowe

Najbardziej tradycyjnymi formami tej reklamy są rollupy, ścianki reklamowe i banery. Możemy z nich korzystać zarówno w plenerze, jak i wewnątrz budynków. Największą zaletą tego sposobu jest prostota i łatwość w montażu. Warto też wspomnieć o sporej mobilności, która czasami ma ogromne znaczenie. Możemy te reklamy zabrać tak naprawdę wszędzie i zaledwie wymieniać grafiki, aby wykorzystywać je także w innych celach. Czy to nie brzmi zachęcająco?

Inną metodą są meble reklamowe. Chyba wszyscy w życiu widzieliśmy już leżaki z logiem jakiejś firmy. To bardzo komfortowy sposób zachęcania klientów do korzystania z produktów naszej marki. Dużym atutem jest możliwość personalizacji tego typu gadżetów. To idealna opcja, jeśli naszym celem jest po prostu zwiększenie rozpoznawalności naszej firmy. Idealna, bo całkiem skuteczna w swoim działaniu i całkiem atrakcyjna dla przechodniów.

Warto też wspomnieć o kolumnach reklamowych. Ich kształt sprawia, że ciężko je przeoczyć i niemalże od razu przykuwają do siebie uwagę. Nasze stoisko bądź też wydarzenie będzie więc wzbudzać spore zainteresowanie za pomocą tego sposobu.

Spektakularne bramy i mniej spektakularne potykacze

Oryginalnym, ale też coraz bardziej popularnym stylem outdoorowej reklamy są dmuchane bramy. Te mogą mieć nawet do siedmiu metrów wysokości i można je dojrzeć z dalekiego dystansu. Przyciągają więc wzrok i wzbudzają zainteresowanie. Co też bardzo istotne, wskazują drogę i lekko popychają potencjalnych klientów w naszą stronę. Oprócz tego sporą zaletą jest też łatwy montaż i możliwość wymiany nadruków, co sprawia, że będziemy mogli korzystać z nich wielokrotnie podczas różnych wydarzeń.

Jednym z najprostszych, ale też najczęściej wybieranych sposobów reklamowania plenerowego, są proste potykacze. To ekonomiczna opcja, z którą wszyscy chyba są obeznani. Banalnie prosty montaż, wielokrotny użytek i bardzo duża mobilność… jedynym minusem jest brak jakiejkolwiek spektakularności, ale jeśli nie zależy nam na niej, to potykacze są jak najbardziej dobrym wyborem. W potykaczach dużą rolę będą grać akurat efektowne plakaty, co trzeba zawsze brać pod uwagę.