Jak przekształcić prowadzenie bloga w rentowny biznes

Dziś blogowanie to nie tylko hobby dla wielu ludzi; Jest to praca na pełny etat i biznes. Budowanie wiarygodnej i przyjaznej platformy oferuje kilka możliwości zarabiania. Dywersyfikując źródła dochodu, blogerzy mogą wygodnie z tego żyć lub przekształcić go w przedsięwzięcie przedsiębiorcze. Dlatego blogowanie jest popularne wśród wszystkich grup wiekowych, od profesjonalistów po studentów.
Jeśli jesteś zainteresowany zarabianiem pieniędzy na swojej platformie, ten przewodnik jest dla Ciebie. Oto jak blog może przekształcić się w przedsięwzięcie biznesowe.


PRZEKSZTAŁCANIE BLOGA W BIZNES

ZACZNIJ OD WYJĄTKOWEJ ZAWARTOŚCI


Niezależnie od tego, czy planujesz od samego początku, czy myślisz, czy chcesz zwiększyć potencjał zarobkowy istniejącego bloga, będziesz potrzebować doskonałych umiejętności pisania jako podstawy. Istnieje szeroko popularne wyrażenie „treść jest królem”, które jest tutaj tak samo aktualne jak zawsze.
Jeśli naprawdę chcesz zrobić coś większego z platformy, musisz zainwestować swój czas w opanowanie tych umiejętności. Nikt nie chce budować biznesu bez mocnych fundamentów.
Pisanie może być wyzwaniem dla wielu, ponieważ nie jest naturalnym darem. A jeśli jesteś studentem, może to być jeszcze trudniejsze, ponieważ musisz radzić sobie z wieloma pismami akademickimi w tym samym czasie. Przejście od polerowania eseju do stworzenia angażującego postu na temat muzyki może być dość trudne. Po prostu włożyłeś swoją energię w jedną rzecz i musisz zacząć od pustej strony.
A pisanie akademickie ma zupełnie inny styl, format i wymagania. Jest niezwykle surowy i znany z tego, że powoduje nieprzespane noce uczniów. Nic dziwnego, że wielu z nich udaje się do WritePaper.com po profesjonalną pomoc. Jest to ekspercka platforma do pisania akademickiego, która pomaga w pisaniu, edytowaniu i korektach prac uczelnianych. Mają też niesamowitego bloga, który oferuje cenne porady w tej sprawie. Współpraca z ekspertami pomaga opanować umiejętności i uczyć się od najlepszych.
Jeśli nie jesteś pewny swoich umiejętności, nie zniechęcaj się. Będziesz potrzebował więcej czasu i wysiłku, aby go opanować, ale wraz z praktyką przychodzi to łatwo.
Zanim zaczniesz zarabiać na platformie, upewnij się, że Twoje treści są:
Kierowanie do określonej grupy odbiorców
Niepowtarzalne
Mają wartość dla czytelników
Angażujące
Zróżnicowane w aspekcie graficznym (mają np. różne wizualizacje)
Publikowane regularnie
W ten sposób buduje się lojalną publiczność i silną społeczność.


ZWIĘKSZ LICZBĘ OBSERWUJĄCYCH


Zasadniczo każda firma opiera się na klientach. W tym przypadku publiczność przekształci się w klientów. Dlatego każdy profesjonalny blog musi być poświęcony konkretnej niszy. Najlepiej, aby był wąski, ale głęboki, więc zawsze masz o czym pisać.
Gwarantuje to, że grupa docelowa go znajdzie. Jednak promocja jest również niezwykle ważna. Wyobraź sobie, że piszesz idealny post tylko po to, aby zobaczyć, że przeczytały go trzy osoby.
Nie oczekuj, że stanie się wirusowy znikąd. Pracuj nad tym poprzez:
Zwracanie uwagi na SEO i ruch organiczny
Odpowiadanie na zamiar wyszukiwania odbiorców
Promuj go za pośrednictwem mediów społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram)
Dodawanie przycisków udostępniania w mediach społecznościowych na końcu strony
Docieranie za pośrednictwem poczty elektronicznej do subskrybentów
Współpraca z innymi twórcami
Najlepszym pomysłem jest użycie wszystkich możliwych technik. Im więcej kanałów używasz, tym większe szanse na przyciągnięcie większej liczby obserwujących.


WYBIERANIE OPCJI ZARABIANIA


Istnieje kilka sposobów zarabiania pieniędzy na blogu. Oto, co możesz zrobić:
Wyświetlanie reklam na stronie
Dołącz do programu marketingu afiliacyjnego
Reklamowanie produktów lub usług online sponsorów
Tworzenie płatnych treści
Sprzedawaj własne produkty lub usługi
Sprzedawaj e-booki lub raporty
Twórz i sprzedawaj zajęcia, seminaria lub seminaria internetowe online
Tworzenie towarów
Przyjmuj darowizny od czytelników (na przykład na Patreonie)
Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie z nich można podzielić na dwie opcje – sprzedaż produktów innych osób lub sprzedaż własnych produktów. Z pewnością, aby stało się to przedsięwzięciem biznesowym, musisz skupić się na tym drugim. Biznes istnieje, ponieważ oferuje coś wyjątkowego, co klienci kupują.
Nie oznacza to jednak, że nie możesz skorzystać z innych sposobów na zarobienie pieniędzy. Im bardziej zdywersyfikujesz źródła dochodu, tym bardziej będzie stabilne. Na przykład, być może będziesz musiał dłużej pracować nad swoim ebookiem, ale w tym czasie nadal możesz zarabiać pieniądze dzięki płatnym treściom lub marketingowi afiliacyjnemu.


ZAMIEŃ GO W MARKĘ


Aby przekształcić blog w przedsięwzięcie biznesowe, trzeba wymyślić konkretny produkt lub usługę, którą mogą zaoferować, aby nadać wartość odbiorcom. Ten produkt ma związek z blogiem i jego tematem. Musi być również oryginalny.
Nie oznacza to tworzenia czegoś, co nigdy nie istniało. Ale może to być nowy zwrot w produkcie z naciskiem na coś, co przegapiły inne marki.
Może również wyróżniać się pozycjonowaniem marki i jej tożsamością. Ważne jest, aby marka była rozpoznawalna poprzez jej główny cel, wartość i silną pozycję.
Na przykład, jako blog skoncentrowany na jedzeniu, możesz stworzyć książkę z wegańskimi przepisami na ograniczony budżet. Lub, jako pisarz podróży, możesz skupić się na pojedynczych podróżnikach lub odkrywcach mniej znanych miejsc. Zastanów się, jakie luki na rynku istnieją i jak Twoja firma może je wypełnić.
Kolejnym krokiem w budowaniu marki jest jej reprezentacja. Zaczyna się od głosu marki i przechodzi do wizualizacji, takich jak kolory, logo i slogany.
Pomyśl o znanych na całym świecie firmach. Ich marki są tak rozpoznawalne, że ludzie wiedzą, skąd pochodzą, po prostu widząc logo lub konkretną czcionkę. Media społecznościowe to jedna z głównych platform, na których możesz promować swoją markę. Koszt menedżera mediów społecznościowych jest również przystępny dla właściciela firmy.
Z pewnością bloger nie ma tak wielu zasobów, jak duża korporacja. Mimo to konieczne jest ustalenie podstawowych zasad i praca stamtąd.


PODSUMOWANIE
Prawie każdy blog może przekształcić się w przedsięwzięcie biznesowe z odpowiednim podejściem. Masz już następców, którzy doceniają twoje treści i wiedzę. To, czego potrzebujesz, to stworzenie konkretnego produktu lub usługi, która rozwiązuje problem odbiorców. Musi być autentyczny i pasować do tożsamości bloga.
Skoncentruj się na tym, aby ten produkt lub usługa były wartościowe i stworzyły wyróżniającą się tożsamość marki.