Dywany z technologią Easy Clean. To naprawdę działa

Dywany upiększają nasze domy już od stuleci. To jedna z najstarszych dekoracji ludzkich domostw, która pojawiła się w nich po raz pierwszy w Azji Centralnej około III tysiąclecia przed naszą erą. Ta „służba” dywanów w naszych domach trwa do dzisiaj. Co ciekawe, zarówno pod względem wyglądu, jak i swojej funkcji nie zmieniły się aż tak bardzo.

Nowinki technologiczne pozwoliły nam jednak zdecydowanie poprawić ich wygląd, a także usprawnić czyszczenie, a jednym z ulepszeń są zyskujące szybko swoich zwolenników dywany Easy Clean. Czym są dywany Easy Clean, czym różnią się od zwykłych i na czym konkretnie polega ich cała niezwykłość, doceniana przez coraz więcej osób na całym świecie? I co ważne bez problemu można kupić tego typu dywany online.

Nazwa nie wzięła się znikąd

To innowacyjna apretura, czyli uszlachetnienie, dzięki której z łatwością możemy pozbyć się wszelkich zabrudzeń z naszej tkaniny. To nie są żarty jest pomyłka piszącego tekst. Powierzchnię tkaniny pokrywa bowiem właśnie ta apretura, której nanomolekuły służą jako ochronna powłoka. Dywany Easy Clean stworzone są w taki sposób, że ich czyszczenie jest nadzwyczajnie wręcz łatwe i nie sposób naruszyć struktury materiału.

Jeśli na naszą dekorację wyleje się jakiś płyn, wystarczy wówczas odsączyć go papierowym ręcznikiem – i tyle. Pozostałości pokropimy wodą i powtórzymy poprzedni proces z użyciem papierowego ręcznika. Następnie dywan musi… po prostu wyschnąć. I voila, nie ma śladu po naszej wpadce. Ten proces jest uniwersalny i taką właśnie metodą możemy usunąć tak naprawdę wszystkie zabrudzenia z naszego dywanu.

Nie tylko łatwe czyszczenie

Niezależnie więc, czy na tkaninie pojawi się nasza kawa, czy też ketchup, czynności czyszczące są naprawdę proste do wykonania. To także bardzo szybki sposób, ponieważ większości plam pozbędziemy się w od kilku do kilkunastu sekund. Mało tego dywany Easy Clean bardzo często mają też to do siebie, że nie rozwijają się w nich mole, grzyby oraz bakterie. Stąd też wzięło się całkiem słuszne przekonanie, że są one doskonałe dla alergików oraz małych dzieci, u których nie będą powodować uczuleń.

Dzisiaj dywany wykonane z technologią Easy Clean możemy znaleźć niemalże w każdym sklepie z tkaninami, gdyż na przestrzeni lat okazały się one bardzo gustowną i użyteczną formułą. Dzięki tej popularności możemy też obserwować znaczny spadek cen na rynku. Kiedyś kosztowałyby one nas fortunę, ale w 2022 roku taki dywan jest już jak najbardziej w zasięgu przeciętnego mieszkańca kraju nad Wisłą.